Proč koupit sedlovou odbočku 110/90 německého výrobce Airfit?

Je tomu 20 let, kdy jsem se zúčastnil v Monte Carlu montáže topení a vody při renovaci penthauzového bytu.

Vzpomínám si, jak mě tehdy při napojování koupelny udivilo, že stávající kanalizační stoupačka má tak malou světlost. Vůbec se mi nechtělo napojit toaletu do takového nesmyslu. Až později jsem se dozvěděl, že v jižních zemích se průměr 90 mm používá zcela běžně i pro odvodnění celých koupelen včetně toalet.

Než jsem před nedávnem objednal u svého partnera Airfit GmbH a KG sedlovou odbočku 110/90 mm, zeptal jsem se svého tamějšího kolegy, k čemu je to dobré, když jsou v Německu koupelny a záchody napojovány na potrubí o průměru minimálně 110 mm? Jeho odpověď zněla:
„Zhruba před 7 lety se začalo i u nás s projektováním menších světlostí, jak už to mají v jižních zemích zvykem a já jsem přesvědčen, že z důvodu šetření vodou, kdy malé množství vody ve velké trubce obteče usedlinu, je zmenšení světlosti tím správným řešením. Ostatně, dnes už má každý větší dodavatel průměry 90 mm skladem.“ U naší firmy koupíte HT 90 mm společně se sedlovou odbočkou, takže napojení nové koupelny, nebo toalety na potrubí DN 110 není žádný problém.

Postup:
  1. odkrytí stoupacího (padacího) potrubí
  2. vyvrtání otvoru 86 mm (vrták objednáte třeba u nás)
  3. nasazení sedlové odbočky Airfit a utažení nerezových pásek
  4. provedení instalace potrubím d 90 mm
  5. hotovo – žádné větší poškození v místě napojení.